NEDAUDZ VĒSTURES

Izdevniecība Avots dibināta 1980. gada janvārī sadalot izdevniecību ‘’Liesma’’ un pārņemot juridiskās, sporta un lietišķās, lauksaimniecības, rūpniecības un ekonomikas literatūru, vārdnīcu izdošanu.

1995. gada septembrī izdevniecības vadību pārņēma Jānis Leja, kura vadībā izdevniecība kļuvusi par lielāko vārdnīcu izdevēju Latvijā. Tirdzniecībā ir vairāk nekā  100 vārdnīcu, to skaitā Latviešu valodas, Etimoloģijas, Svešvārdu vārdnīcas, dažādas tulkojošās vārdnīcas, sarunvārdnīcas u.c.

SORTIMENTS

Izdevniecības grāmatu klāstā ietilpst gan vārdnīcas gan grāmatas, kurās sniegti padomi personības attīstībai, bērnu audzināšanai, veselības saglabāšanai, kā arī tās, kas palīdzēs organizēt darbu mājā un saimniecībā, pilnvērtīgi pavadīt brīvo laiku ģimenes lokā. Nav aizmirsti arī mazie lasītāji, uzsvaru liekot uz izzinošu un izglītojošu grāmatu izdošanu.

Visās kategorijās ir izdoti unikāli darbi, piemēram, Latviešu valodas vārdnīca 30 000 šķirkļu apjomā un Angļu – latviešu vārdnīca, kurā aptverts 85 000 šķirkļu. Sarūpētās grāmatas ir paredzētas plašam lasītāju lokam, rosinot latviešu lasītāju interesi par tādām tēmām kā daba, dabas fenomeni, psiholoģiskā izaugsme un paraspiholoģija.

Savukārt izdotās vārdnīcas gadu gaitā ir ne vien gādājušas par latviešu valodas augsta standarta uzturēšanu, bet arī veicinājušas latviešu un citās valodās runājošo saziņu. Izdevniecības klāstā ir igauņu, lietuviešu, angļu, vācu, krievu, spāņu, itāliešu, zviedru u.c. valodu tulkojošās vārdnīcas.

Esam pateicīgi saviem uzticamajiem  autoriem, izcilajiem tulkotājiem un māksliniekiem, bez kuriem mūsu grāmatu klāsts nebūtu tik plašs un interesants.

GRĀMATAS VAR IEGĀDĀTIES…

Lai grāmatas būtu vieglāk pieejamas, mēs sadarbojamies ar grāmatu vairumtirdzniecības ķēdēm, piemēram, SIA „Jānis Roze”, SIA „Apgāds Zvaigzne ABC”, SIA ‘’Latvijas grāmata’’ un citiem.

Vienmēr gaidīti ir grāmatu lasītāji arī izdevniecības veikalā, kas atrodas Brīvības iela 112, Rīga, LV-1001.

Labprāt piedalāmies izbraukuma tirdzniecībā. Priecājamies par iespēju būt to skaitā, kuri priecē pircējus Brīvdabas muzeja rīkotajā ikgadējā amatnieku gadatirgū, Dobeles ceriņu svētkos, Rīgas grāmatu svētkos, BT1 rīkotajā izstādē ‘’Skola un grāmata’’. Mūs var satikt arī izstāžu kompleksā ‘’Rāmava’’, kā arī dažādos pilsētu svētkos.

Ar prieku piedalāmies arī gadatirgos visā Latvijā. Aicinām sekot līdz aktualitātēm mūsu sociālajos tīklos.