Augi ir teju senākais cilvēka draugs

Visi zina, ka augi uzņem ogļskābo gāzi un izdala cilvēka plaušām tik vērtīgo skābekli. Taču tas vēl nav viss. Telpā, kurā bieži uzturas ļaudis, tiek smēķēts vai gatavots ēdiens, augi var veiksmīgi absorbēt kā aromātus, tā arī dažādas kaitīgas vielas, vai pat regulēt mitruma līmeni.  Ir augi, kas gādā par mieru un labu omu, citi veicina možu garu vai uzlabo ekoloģisko līdzsvaru. Un izrādās, ka ziedu enerģija smeļama arī iekšķīgi, izmantojot Baha ziedu preparātus! “Istabas augu enerģija” ir ilustrēts un kompakts ceļvedis, izraugoties piemērotākos augus guļamtelpai, bērnistabai, dzīvojamai istabai, virtuvei un darba telpām. Lai atvieglotu dzīvi arī iesācējam zaļajā pasaulē, ieskicētas gan augu specifiskās prasības pēc saules un ūdens, gan enerģētiskās un ekoloģiskās veltes, ko pretim saņemsi tu.

Citronos ir daudz skābju, augstvērtīgu ēterisko eļļu viens no unikāli izmantojamiem augļiem

Runājot par ekoloģiju, izrādās, ka tieši citroni lieti noder dažādu mājas darbu veikšanai, aizstājot kaitīgajām ķimikālijām pārbagātos komerciāli pieejamos ražojumus. Citronos ir daudz skābju, augstvērtīgu ēterisko eļļu un C vitamīna, kā arī B1, B2 un PP vitamīns. Un, lai gan retais lietos šo augli “tīrā veidā”, tas ir viens no unikālajiem un pilnīgi dabiskajiem “plaša spektra palīgiem” gan virtuvē, gan vannasistabā, gan tīrot māju. Un tā fantastiskā smarža! Grāmata Citrons veselībai, uzturā, kosmētikā, mājsaimniecībā ir bagāta arī ar tām receptēm, kas palīdzēs mazināt dažādus veselības traucējumus un pagatavot skaistumkopšanas līdzekļus.

Līdzīgs “superaugs” ir arī olīvas. Olīveļļa jau gadsimtiem ilgi tiek izmantota gan uzturā, dāvājot mums veselību veicinošas taukvielas, gan kosmētikā. Nav noslēpums, ka olīveļļa lieliski mīkstina ādu, bet ne katram ienāktu prātā, ka to var izmantot arī mājsaimniecībā, piemēram, mēbeļu pulēšanai, rāvējslēdzēju vai eņģu lubrikācijai, vai pat apavu spožumam.

Protams, ka Olīvas un olīveļļa uzrunās tās namamātes, kuru saimei garšo sāļie sātīgie ēdieni, un  gribas pamēģināt arī kaut ko no Vidusjūras virtuves. Bet labas eļļas pudele, izrādās, noderēs arī dažai labai vīru nodarbei, nemaz nerunājot par tām dāmām, kam gribas sevi palutināt ar pašas rokām darinātu ķermeņa krēmu, skrubi vai masku!

Nav dārza, bet palodze ir? Veido mazdārziņu iekštelpās!


Un ja nu gribas audzēt nevis puķes, bet ko “saimniecībā noderīgu”? Piemēram, garšaugus vai kādu dārzeni? Nav dārza? Palodze ir? Uz priekšu! Mazdārziņš uzpalodzes ir tavs ceļvedis, zaļos īksķīšus iemēģinot. Viss ir pavisam vienkārši – sākam ar to, kā dārziņš iekārtojams, kad kurš darbs veicams, kāda būs augiem nepieciešamā temperatūra, kā augi mēslojami. Soli pa solim, un tu vari tikt gan pie paša izlolotiem garšaugiem, gan pat pie gurķiem, tomātiem, redīsiem, spinātiem un bietēm!

Nokarenie augi, citrusaugi, mirtes, ceropēgijas, hlorofīti un fikusi uzlabo garastāvokli un, kas Latvijas klimatā īpaši svētīgi, palīdz pārvarēt sezonālo depresiju. Pacilājošā citrusu enerģija un uzmundrinošā smarža veicina dziļu elpošanu, palielina koncentrēšanās spējas, samazina muskuļu sasprindzinājumu kakla un galvas rajonā. Tā pārvērš negatīvu starojumu pozitīvā.” (B. Meldra. Istabas augu enerģija.) 

No sapņa līdz pilnvērtīgai dzīvei jeb ceļā uz 10. līmeni
Ikviens ir sapņojis (un, cerams, turpina sapņot) par dzīvi, ar ko var lepoties, par sasniegumiem, par sabiedrības, kolēģu, ģimenes vai draugu atzinību...
Gribu ko jaunu! Ko un kā gatavot uz grila, plīts vai gatavot bez cepšanas?
Uzmanību! Trauki nereti tiek veidoti no materiāla, kas izdala toksiskas vielas. Retais ir pievērsis uzmanību traukiem, kuros gatavojam, un no kā ēdam....
Leave a comment
Note: HTML is not translated!