Cik daudz (un kā) pūlēties, lai nepārpūlētos, lai sasniegtu savus sapņus un ieceres?

Skaidrs, ka ikviens ir sapņojis (un, cerams, turpina sapņot) par dzīvi, ar ko var lepoties, par sasniegumiem, par sabiedrības, kolēģu, ģimenes vai draugu atzinību. Bet sapņi paši par sevi ir gaistoši – to dzīvībai nepieciešama dienišķa rīcības deva. Mēs visi gardi pasmejamies par cilvēku, kurš iznāk, teiksim, Xfactora žūrijas priekšā un pilnam mutēm stāsta, cik viņš talantīgs, kaut nav nedz gatavojies, nedz pietiekami pieredzējis, lai vispār uzstātos. Tad lūk, ja mēs iedomājamies, ka kaut kas pats iekritīs klēpī, jo ir taču sapnis, mēs esam tik pat smieklīgi. Palīdzēs tikai darbs un dienišķie sviedri. Bet – cik daudz (un kā) pūlēties, lai nepārpūlētos? Lai bulta trāpītu mērķī, nevis nokristu drusku pirms, vai aizšautu garām pavisam?

Tā kā mēs aizvien vairāk uzzinām, kā darbojas cilvēka ķermenis, prāts un motivācija, un tā kā šodienas izaicinājumi prasa jaunas iemaņas, kļūst skaidrs, ka vecā stratēģija, vienkārši ar darbu pārspējot konkurentus, vairs nav vienīgais dzīvotspējīgais ceļš. Tagad ir iespējams optimizēt savus biznesa panākumus un personīgo laimi vienlaikus. Mēs to saucam par jauno duālo optimumu. Saplūstot kopā šiem faktoriem, vairs nav vajadzīga konkurence starp personīgajiem un biznesa panākumiem, un tas nozīmē, ka viens no senākajiem uzskatiem par biznesa dzīvi – ka panākumi prasa upurus – strauji noveco.” (M. Bjergegors,D. Milns. Uzvarēt nezaudējot.)

Daudzi stereotipi un uzskati, kas mums mācīti jau no mazotnes, ir novecojuši un ierobežo.

Uzvarēt nezaudējot” autori lauž tādus stereotipus kā “jo smagāk jūs strādājat, jo vairāk naudas nopelnāt”,  “jāizvēlas, vai būt ģimenes cilvēkam vai biznesmenim”, “ir nepieciešams sevi piespiest”, “būt uzņēmējam nozīmē vairākus gadus iztikt bez atvaļinājuma”, “ģimene un draugi paliek svētdienām”. Šie uzskati ir novecojuši, jauniem cilvēkiem (un darbiniekiem) tie nav saistoši un piedevām tie ļoti ierobežo. Jau nesen ieviestās sociālās distancēšanās rezultātā mēs ātri sapratām, ka svarīgās lietas (mācības, daudzas profesionālās aktivitātes) var darīt arī attālināti, tādējādi ietaupot laiku un naudu, ko tērējam ceļā.

Pārveidei un attīstībai griestu nav – un tomēr jāpatur prātā, ka ar sapņiem vien vairāk par smaidu neradīsi. Tad lūk – ko darīt?

Gribas gūt panākumus, bet vienlaikus panākt to modernām, elegantām metodēm? “Uzvarēt nezaudējot” ir tava vaduguns, ja esi uzņēmējs.


Mārketings mūsdienās nosaka daudz ne tikai uzņēmējam, bet arī darba meklētājam!

Topošajiem virtuoziem labs palīgs ir Nīla Rekhema “SPIN pārdošana”. Šī pārdošanas stratēģija (kam pamatā ir bagātīga izpēte) izvērtē gan pārdevējam nepieciešamās personības iezīmes (protams, skaidrojot, kā tās izkopjamas), gan dažādām situācijām piemērotākās tirdzniecības metodes.

Gadu gaitā man ir bijusi iespēja ceļot ar daudziem pasaules labākajiem pārdevējiem, un es, būdams pētnieks, meklēju kādas ir atšķirības starp viņiem un tiem, kuri nav nonākuši augšgalā. Izceļas divas atšķirības. Pirmā ir tāda, ka augstākā līmeņa darbinieki lielu nozīmi piešķir katras vizītes izvērtēšanai, sīki analizējot, ko viņi no tās mācījušies un ko būtu iespējams uzlabot. Otrā atšķirība ir tāda, ka lielākā daļa patiesi veiksmīgu pārdevēju atzīst, ka panākumi ir atkarīgi no tā, vai viņi pareizi rīkojušies sīkumos.” (N. Rekhems. SPIN pārdošana.)

Esi gatavs kļūt par savas darbavietas izcilāko kolēģi? Tevi uzrunās Eldrods Hels ar savu “Brīnumu rītu”. Varbūt zini, ka vairums psiholoģiska rakstura programmas aptver 21 dienu, kas it kā nepieciešama, lai mainītu paradumu? Hels sper soli tālāk, sakot, ka vajag vēl desmit, lai izbaudītu un nostabilizētu jaunā darba augļus ar fāzi, kurā tu esi “neapstādināms”. Izklausās kārdinoši? Izklausās pareizi, jo viņa izstrādātais modelis ir izpelnījies atzinību gan no uzņēmējiem, gan dažādu līmeņu vadītājiem un darbiniekiem.

Un nobeigsim pavisam piezemēti – katrs uzņēmums sapņo par veselīgu bilanci.

 Marita Rurāne grāmatā “Finanšu pārvaldība un analīze” palīdzēs aizpildīt robus zināšanās gan finanšu direktoriem, gan grāmatvežiem, gan visu līmeņu vadītājiem. Šis darbs ir kā uzņēmuma finanšu kontroltelpas bībele, kas verama, ja zināšanās atklājies robs vai nav skaidrs, “ko lai tagad dara”.


“Ja mēs mērām panākumus, gandarījumu un piepildījuma sajūtu jebkurā mūsu dzīves jomā skalā no 1 līdz 10, tad mēs visi vēlamies 10. līmeni – pareizi? Nekad neesmu saticis kādu, kurš sacītu: “Nē, es vēlos tikai 7. līmeņa veselību. Negribu būt pārāk veselīgs un pārāk enerģisks.” Vai arī: “Zini, es tiešām esmu apmierināts ar 5. līmeņa attiecībām. Es nemaz neiebilstu, ja man jācīnās ar savu mīļoto cilvēku, ja manas vajadzības netiek apmierinātas, un es noteikti negribu, lai mēs būtu viens no tiem pāriem, kuri ir tik laimīgi, ka ar to aizkaitina citus pārus.” Un ja nu es tev teiktu, ka viss sākas ar to, kā tu no rīta pamosties, un ka ir mazi, vienkārši solīši, kādus tu vari sākt spert šodien, kas palīdzēs tev kļūt par tādu cilvēku, kādam tev jābūt, lai radītu tādus panākumu līmeņus, kādus tu patiešām vēlies un esi pelnījis katrā savas dzīves jomā? Vai tas tev šķistu aizraujoši?” (E. Hels. Brīnumu rīts.

Bērni! Palīgā! No bērnudārza līdz augstskolai.
Kļūt par vecāku – tas ir jauns dzīves posms -, neziņas, šaubu, un dziļa prieka mirkļu pildīts.Kas ir kritiskais vecums, kuru, palaižot garām, būs grūt...
Dzīvojam zaļi! Citrons, olīvas un citi zaļie draugi
Visi zina, ka augi uzņem ogļskābo gāzi un izdala cilvēka plaušām tik vērtīgo skābekli. Taču tas vēl nav viss. Telpā, kurā bieži uzturas ļaudis, tiek s...
Leave a comment
Note: HTML is not translated!